ANADOLU'DA SÖZ NİŞAN DÜĞÜN ADETLERİ

Gelin Hamamı Adeti

Gelin Hamamı Geleneği

Bir kadın için hayatının en önemli dönemeç noktalarından biridir Evlilik . Yeni bir hayata ilk adım ve hayatınızı sevdiğiniz ile paylaşma yemininiz. Bu yazımızda da sizlere bu sürecin binlerce yıllık geleneği olan Gelin Hamamı Geleneği hakkında bilgi vereceğiz.

Düğün gününüz geldi çattı, heyecanınız dorukta. Türk örf ve adetlerine göre düğünlerin olmazsa olmazı ise Gelin Hamamı Geleneği eskilerden günümüze uzanan ve hem kültürel hem de eğlenceli bir gelenek olan gelin hamamları muhakkak sizin de ilginizi çekiyor ve düğün arifesinde bu geleneği icra etmeyi merakla bekliyorsunuz. O halde ilk önce yapmanız gereken Gelin Hamamı Geleneği için bir yer belirlemek. Yer seçerken, çağıracağınız kişi sayısı ve hamamda olmasını istediğiniz müzik altyapısı, yemek servisi gibi özellikleri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.
Gelin Hamamı Geleneği için uygun hamamı belirledikten sonra ise organizasyon süreci başlayacak.İşte Burada Gelin Hamamı Geleneği için hamama çağıracağınız kişiler listenizi yapmaya arkadaş çevrenizle başlamanızı tavsiye ederiz.


Çağıracağınız arkadaşlarınızı belirledikten sonra geriye ise yakın akraba ve damat tarafından çağıracaklarınız kalıyor.Bu aşamalardan sonra Gelin Hamamı Geleneği için davet edeceğiniz kişileri belirlemiş durumdasınız. Artık bu aşamadan sonra hamam için hangi müzikleri seçer, hangi yemek ve tatlıları misafirlerinize ikram edersiniz tamamen sizin zevkinize kalmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.